Historia Zielonego Zakątka

 • 2015

   

  Rok 2015 – odświeżamy logo i wizerunek firmy… zapraszamy do obejrzenia nowej strony internetowej :)

 • 2014

   

  Rok 2014 – zajmujemy II-gie miejsce w konkursie INSPIRACJE-ARANŻACJE organizowanym przez OSTO na targach GARDENIA w Poznaniu. W nagrodę wyruszamy wraz z firmą ROSA ĆWIK na zwiedzanie szkółki róż KORDES ROSEN oraz ogrodów różanych i arboretum w Niemczech.

  Sezon kończymy kolejną nagrodą na Targach Zieleń to Życie – Brązowy Wawrzyn za najatrakcyjniejsze stoisko, zaaranżowane dla Szkółki Radzis.

 • 2013

   

  Rok 2013 – Bierzemy udział w III Festiwalu Architektury Krajobrazu w Bolestraszycach – ogród pokazowy „Litosfera”. Projektujemy i realizujemy stoisko pokazowe szkółce roślin Marcinkowscy na targach „Zieleń to Życie”. Wykonujemy inwentaryzację około 700 drzew i krzewów na terenie Warszawskich Filtrów.

 • 2012

   

  Rok 2012 – Projektujemy nasz DWUSETNY ogród! Bierzemy udział w II Festiwalu Architektury Krajobrazu w Bolestraszycach – ogród pokazowy „Hydrosfera”. Po raz pierwszy realizujemy projekt tarasu przy wykorzystaniu sztucznych roślin

 • 2011

   

  Rok 2011 – Bierzemy udział w prestiżowym I Festiwalu Architektury Krajobrazu w Bolestraszycach – ogród pokazowy „Ogrodosfera”.

 • 2010

   

  Rok 2010 – Zakładamy nasz SETNY ogród! Wykonujemy bardzo trudny projekt ogrodu na dachu, licząc dopuszczalne  obciążenia stropu oraz przeprojektowując sposób odprowadzenia wody w czasie dużych opadów deszczu.

 • 2009

   

  chelsea_logoRok 2009 – Sezon zaczynamy od wyjazdu na wystawę CFS do Londynu – najbardziej prestiżową imprezę architektów krajobrazu. Wdrażamy nowe technologie wykonawcze przy zakładaniu ogrodów na dachach i tarasach.

 • 2008

   

  Rok 2008 – Pierwszy projekt i realizacja ogrodu na dachu. Po kilku latach wracam do szkoły… zaczynam prowadzić wykłady i ćwiczenia w SGGW. Wyjeżdżamy na Chelsea Flower Show do Anglii.

 • 2007

   

  Rok 2007 – Kolejny wyjazd do Japonii, gromadzenie informacji dotyczących sztuki ogrodów japońskich. Odwiedzam  Kioto i Tokio, robię miliony zdjęć w miejscach, które urzekają mnie swoją estetyką. Bierzemy udział w pokazach w CH Reduta organizowanych z udziałem Mai Popielarskiej pod Hasłem ????? Budujemy duży ogród pokazowy w stylu japońskim w namiocie wystawowym dla firmy JC Auto w czasie targów. Kupujemy kolejny samochód.

 • 2006

   

  Rok 2006 – Wykonujemy nasz SETNY (100!) projekt! Zdobywam uprawnienia na Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni wydane przez SITO NOT. Przed świętami prowadzimy stoisko z dekoracjami bożonarodzeniowymi w CH Janki.

 • 2005

   

  Rok 2005 – Kupujemy duży samochód dostawczy – Renault Master. Tworzymy nowe miejsca pracy, zatrudniamy architektów krajobrazu, ogrodników i brukarzy. Podnosimy kwalifikacje pracowników biorąc udział w szkoleniach i konferencjach.

 • 2004

   

  Rok 2004 – Pod koniec sezonu stwierdzamy, że truckiem nie da się już jeździć, sprzedajemy go na części.

 • 2003

   

  zlodziejaszek

  Rok 2003 – Ten sezon źle rozpoczyna się, ukradziono nasz samochód firmowy z całym sprzętem fotograficznym … trzeba będzie coś kupić na szybko, kupujemy starego Poloneza trucka, który jak się potem okazuje ciągle się psuje :). Niby wszystko się wali … ale, wygrywamy konkurs na najpiękniejszy ogród zorganizowany przez firmę Husqvarna. Bierzemy udział w wystawie „Zieleń to Życie” gdzie prezentujemy ogród pokazowy w stylu japońskim.

 • 2002

   

  Rok 2002 – Rozwijamy naszą działalność, wykonujemy pierwsze dekoracje florystyczne. Zaczynamy współpracę z firmą Oriflame, gdzie realizujemy zlecenie na duże dekoracje okolicznościowe biura i oddziałów. Zakładamy pierwszą „zieleń we wnętrzach” dla firmy ECCO, odtąd stale pielęgnujemy rośliny w ich biurze.

 • 2001

   

  Rok 2001 – Zamykamy nasz sklep i koncentrujemy się na rozwoju pracowni projektowo-wykonawczej.

 • 2000

   

  2000Rok 2000 – Kupujemy pierwszy samochód do firmy. Wciąż prowadzimy sklep ogrodniczy i jednocześnie projektujemy i zakładamy ogrody. Działalność projektowa rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz częściej zastanawiamy się nad zamknięciem lokalnego sklepu ogrodniczego, od którego wszystko się zaczęło.

 • 1999/ 2000

   

  Rok 1999/2000 – Rozpoczynamy współpracę z redakcją miesięcznika „Ogrody” i „Kwietnik”. Pierwszy nasz artykuł ukazuje się w grudniowym numerze „Ogrodów” 1999r.

 • 1999

   

  Rok 1999 – Pierwsze zlecenie na projekt ogrodu przydomowego w Piasecznie. Po wykonaniu tego ogrodu, projektujemy 3 kolejne ogrody na tym osiedlu oraz kilka innych z polecenia naszych pierwszych klientów.

 • 1998/ 1999

   

  Rok 1998/1999 – Wyruszamy w podróż do Japonii odwiedzamy ponad 30 ogrodów japońskich w różnych miastach: Fukuoka, Hiroshima, Okayama, Kyoto, Matsumoto, Kumamoto.

 • 1998

   

  Rok 1998 – Wiosną powstaje firma, na początku otwieramy sklep ogrodniczy na terenie naszej posesji przy domu, naszym jedynym środkiem transportu jest rower Ukraina z doczepianym wózkiem, którym dostarczamy towar do sklepu. W sklepie udzielamy porad projektowych i czekamy na pierwsze zlecenie na zaprojektowanie ogrodu.